Zajęcia TRX to trening w zawieszeniu z masą własnego ciała. Dzięki tym ćwiczeniom wzmocnisz ciało, wyrzeźbisz mięśnie i spalisz zbędny tłuszczyk. Podczas treningu pracują wszystkie grupy mięśniowe, w tym mięśnie głębokie, które zapewnią stabilizację i prawidłową postawę.Dodatkowo pozwalają na równomierny rozwój i zapobiegają kontuzjom oraz przeciążeniom. Poziom trudności ćwiczeń można z łatwością kontrolować poprzez zmianę kąta nachylenia ciała względem podłoża. DSC_1290

 

W treningu TRX mięśnie pracują pokonując siłę grawitacji i dźwigając ciężar ciała ćwiczącego. Pozwala to na ich równomierny rozwój bez obciążania stawów i kręgosłupa, co nie jest możliwe w przypadku ćwiczeń na skomplikowanych maszynach z siłowni. Podczas treningu wiele grup mięśniowych pracuje jednocześnie, w tym mięśnie głębokie, odpowiadające za prawidłową postawę i stabilizację sylwetki. TRX skutecznie poprawia siłę, wytrzymałość, równowagę, chroni układ ruchu przed kontuzjami oraz nadmiernym przeciążeniem. TRX polecany jest panom, niezależnie od stopnia jego wytrenowania. Dzięki treningowi w zawieszeniu mężczyźni mogą wyrzeźbić dowolną partię mięśni, np. kaloryfer.  Poziom trudności ćwiczeń można z łatwością kontrolować poprzez zmianę kąta nachylenia ciała względem podłoża.
Zajęcia na podwieszanych taśmach TRX dla całej rodziny odbywają się w ramach projektu Mama, Tata i Ja w każdą niedzielę. Na treningu ćwiczą dzieci i dorośli, a wszystko odbywa się w ramach zabawy i aktywnie spędzonej niedzieli w gronie najbliższych. Na salce znajdują sie dodatkowo 2 ścianki wspinaczkowe dla najmłodszych.
Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe Janosik

Powered by themekiller.com